Målvakter

1
TildaGustafsson
Född:25/6, 2004
Längd:177 cm

Försvarare

20
Johanna Lundberg
Född:10/4, 2002
Längd:168 cm
21
Mimmi Bauréus
Född:2/3, 2005
Längd:177 cm
14
Malva Larsson
Född:24/9, 2004
Längd:180 cm
7
Alicia Hall Hellström
Född:17/2, 2004
Längd:162 cm
15
Jenny Helgesson
Född:4/9, 2005
Längd:169 cm
2
AshleyHall Hellström
Född:17/2, 2004
Längd:163 cm

Mittfältare

8
Alexandra Larsson
Född:8/6, 2006
Längd:173 cm
4
Selma Holmberg
Född:15/10, 2002
Längd:159 cm
10
Isabella Svanström
Född:2/9, 2004
Längd:167 cm
9
ThildaGianello
Född:29/8, 2005
Längd:158 cm
19
IsabellaVeiszhaupt
Född:23/8, 2006
23
LeiaMolund
Född:22/12, 2006

Anfallare

6
Filippa Hopkins
Född:19/2, 2004
Längd:168 cm
17
Novalie Jensen
Född:18/3, 2006
Längd:163 cm
24
FeliciaHolmberg
Född:31/5, 2002

Läs mer nedan om kommande och spelade matcher

KOMMANDE SERIEMATCHER
Division 2 Nordvästra Götaland Dam

Alingsås KIK – IFK Göteborg
Lördag 10 augusti kl. 19.00, Noltorpsvallen A

IFK Göteborg – Lerums IS
Lördag 13 augusti kl. 13.00, Valhalla IP (sänds även på BlåvittPlay)

Landvetter IF – IFK Göteborg
Söndag 21 augusti kl. 17.00

IFK Göteborg – IK Zenith
Lördag 27 augusti kl. 17.00, Valhalla IP (sänds även på BlåvittPlay)

Utbynäs SK – IFK Göteborg
Söndag 4 september kl. 16.15, Lemmingvallen

Eriksbergs IF – IFK Göteborg
Lördag 10 september kl. 10.00, Rosenhill

IFK Göteborg – Tollereds IF
Söndag 18 september kl. 13.00, Valhalla IP (sänds även på BlåvittPlay)

Göteborgs FF – IFK Göteborg
Lördag 24 september kl. 12.15, Majvallen

IFK Göteborg – Alingsås KIK
Lördag 1 oktober kl. 17.00, Valhalla IP (sänds även på BlåvittPlay)

Sävedalens IF – IFK Göteborg
Lördag 8 oktober kl. 14.15, Vallhamra 2 Konstgräs

SPELADE SERIEMATCHER
Division 2 Nordvästra Götaland Dam

Öckerö IF – IFK Göteborg 3–7
IFK Göteborg – Ytterby IS 5–0
Lerums IS – IFK Göteborg 1–2
IFK Göteborg – Landvetter IF 10–0
IK Zenith – IFK Göteborg 1–10
IFK Göteborg – Utbynäs SK 6–1
IFK Göteborg – Eriksbergs IF 5–1
Tollereds IF – IFK Göteborg 0–8
IFK Göteborg
– Göteborgs FF 4–0
IFK Göteborg – Sävedalens IF 3–1
IFK Göteborg – Öckerö IF 7–1
Ytterby IS – IFK Göteborg 1–4

Träningsmatcher – läs mer på ifkdb.se

Division 2 Nordvästra Götaland Dam